Wordpress

Bir e-ticaret sitesi açmayımı düşünüyorsunuz?

Harika! Sitenizi oluşturmak ve idame etmek için hangi platformu kullanmak istiyorsunuz?

Geliştirici değilseniz veya harici bir geliştiricinin gerekliliğini en aza indirmek istiyorsanız, bu 2 seçeneğe gitmeye karar verebilirsiniz:

WordPress – WoCommerce / Shopify

Bu platformlar, herhangi bir kodlama bilgisi olmayan ortalama bir internet kullanıcısı için oldukça kolay seçimler.

Ancak deneyimli bir Magento geliştiriciniz varsa, tercihiniz bu platform olabilir:

Magento

Magento, çalışması için teknik uzmanlığa ihtiyaç duyan daha ağır ve daha karmaşık bir platformdur. Ayrıca genel platformun ağırlığı nedeniyle Magento ile yapılmış siteleri optimize etmeye çalışmak çok zor olacak. Magento mağazasında mevcut olan temaların çoğunda, sitenizin yükleme süresini artıran ve bazen müşterilerinizin daha hızlı bir siteye geçmesine neden olan bir çok eklenti var.  Standart bir hosting hizmeti kullanıyorsanız, aynı zamanda geliştirmek, ölçeklendirmek ve yönetmek için gelişmiş bir barındırma ortamınız yoksa biraz sıkıntı sizi bekliyor demektir.

WordPress – WooCommerce’ı Optimize Etmek yada Shopify Kullanmak

Şimdi kullanıcı dostu çözümlere geri dönüyoruz. Shopify, kaynakların çoğunu kendi sunucularında barındırır ve bu sunucular kendi CDN’leri aracılığıyla önbellek dosyaları yükler. Kullanıcılar site yüklemesini daha hızlı hale getirmek için herhangi bir sunucu yapılandırması yapamayacakları için, bu hız optimizasyonu alanında birçok profesyonele engel teşkil etmektedir.  Geriye kalan tek seçenek CloudFlare yüklemek ve oluşumu engelleyen JS ve CSS’yi  içeriği  kaldırmaktır.

WordPress ve WooCommerce kullanmak ise kendi barındırma ortamınızı seçip yapılandırmanıza, W3 Total Cache yada Comet Cache gibi yararlı önbellek eklentilerini kurmanıza ve saatler içerisinde  google page speed insight testinde 90-100 puan almanıza olanak tanır. Eklenti yapılandırması ve DNS yönetimi ile ilgili bazı temel bilgilere sahipseniz, önbellek eklentilerini yapılandırabilir ve uzman yardımı olmadan CloudFlare  geçebilirsiniz. Daha fazla gereksinim duyduğunuzda, Medev SEO Hizmetleri ile hep yanınızdayız. Bize ulaşmanız yeterli.

Cloudflare CDN

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.

Yorum Ekleyin